„Wymysły pod lasem” to Gospodarstwo Agroturystyczne zlokalizowane około 50km od centrum Warszawy , w okolicy Pomiechówka czynne cały rok. Obiekt wyróżnia położenie w bliskim sąsiedztwie lasu, zdala od komunikacyjnego zgiełku dlatego dobrą alternatywą na dotarcie będzie skorzystanie z naszych usług przewozowych W zależności od miesiąca w którym się wybieramy , właściciele oferują różną tematykę zajęć . Ze względu na szeroką ofertę chcielibyśmy przedstawić tylko ich część z nich.
Styczeń/Luty:
„Hej zapusty , zapusty” –tematyka Polskich tradycji karnawałowych. Przygotowywanie słodkości, tańce ludowe oraz współczesne. Zajęcia plastyczne , robienie masek. Na koniec jeżeli pogoda na to pozwoli tradycyjny kulig
„Polacy nie gęsi... czyli dawno temu w starym dworku” – Zapoznanie dzieci z Dziedzictwem kulturowym , przypomnienie naszych wielkich odkrywców, artystów pisarzy czy poetów.
Warsztaty haftowania na serwetkach a także wcześniej wspomniane tańce oraz pogawędki i legendy.
„Pinokio i przyjaciele” – tematyka bajek. Dzieci mają do dyspozycji wiele materiałów które posłużą im do stworzenia wymyślonej przez siebie kukiełki . Następnie lalki biorą udział w krótkich scenkach które odbywają się w grupach.
Marzec:
„Wiosna tuż, tuż” – dzieci dowiadują się na czym polega zmiana pory roku. Szukają pierwszych zwiastunów nadejścia wiosny. Po spacerze odbywa się wspólne ubieranie marzanny oraz tradycyjne jej topienie
„Pisanki Pisanki…” – Malowanie pisanek, zdobienie mazurków. Poznawanie zwyczajów związany z Wielkim Postem czy Niedziela Palmową
Kwiecień:
„Jestem Sobie ogrodniczka” – zajęcia związane z pracą w ogórdku
„Dawno temu w ogródku” – dzieci poznają metody i narzędzia uprawy roli z przed 100 lat
„Od baranka do ubranka” –podopieczni poznają etapy obróbki wełny, jak dawniej były produkowane ubrania oraz będą miałby możliwość karmić owce czy ozdabiać gotowe tkaniny
„Dzień rodziny” – tańce , śpiewy , rozmaite podziały rodzin w zagrodzie
„Plener plastyczny” – jak sama nazwa wskazuje są to zajecia plastyczne przy użyciu farb i kredek, zasady łączenia kolorów , malowanie krajobrazów i to wszystko na świeżym powietrzu
„Olimpiada sportowa” – zawody drużynowe, indywidualne, nauka zdrowej rywalizacji. Kibicowanie oraz wiele innych aspektów związanych ze sportem.
Maj:
„Wizyta w pasiece” – zajęcia przy produkcji miodu. Dzieci mają okazje zobaczyć co pszczoły robią w ulu, dla chętnych możliwość wirowania plastrów w miodarce oraz degustacji miodu a także zobaczenia narzędzi niezbędnych do pracy pszczelarza. W następnym etapie jest sadzenie roślin miododajnych .
Czerwiec:
„Zwyczaje Sobótkowe” – tematyka związana z najkrótszą nocą w roku czyli nocą świętojańską. Dzieci uczą się pleść warkocze, robić wianki czy malować na szkle. Nie zabraknie również tańców oraz ogniska.
Lipiec/Sierpień:
W tym okresie odbywają się warsztaty wymieniane w poprzednich miesiącach
Wrzesień:
We Wrześniu występują aż trzy nowe tematy zajęć:
„Wielki rwełes u basi” – Różne metody konserwowania żywności m.in. tradycyjne kiszenie kapusty , na deser zaś wspólne pieczenie ciasta ze śliwkami.
„Dzień Ziemniaka” – jak sama nazwa wskazuje , dzieci dowiedzą się wszystkiego o tym warzywie. Sadzenie ziemniaka, smażenie placków, robienie stempli ziemniaczanych oraz degustacja pieczonych ziemniaków.
„Skarby jesiennego ogrodu” – spacer po sadzie i warzywniku, zabawy w tworzenie warzywnych stworków
Październik:
„Idzie jesień po lesie” – zabawa w podchody leśne, poszukiwanie skarbów runa leśnego, podziwianie widoków. Na koniec warsztaty plastyczne z wykorzystaniem leśnych rekwizytów które dzieci same mogą wybrać
Listopad:
„Zwyczaje Andrzejkowe” – z pewnością większość dzieci wie czym są wróżby andrzejkowe. W związku z czym tradycyjnie jak co roku będą mogli poznać mnóstwo anegdot oraz tradycji związanych z andrzejkami. Nie zabranie lania wosku oraz pieśni i tańców.
Grudzień:
„Już blisko kolęda” – wspólne kolędowanie oraz wycinanie ciasteczek , które następnie własnoręcznie zdobią. Tworzenie ozdób choinkowych oraz tradycyjne Jasełka.
Jak już wcześniej wspominaliśmy oferta jest bardzo różnorodna więc warto skontaktować się bezpośrednio z właścicielami i ustalić szczegóły pobytu, niech to będzie świetnie spędzony czas we wspólnym gronie.
Pozdrawiamy.