przewozy autokarowe warszawa

Dla powierzchni

Ozonowanie Powierzchni

Powietrze wokół nas jest silnie zanieczyszczone, zaś w mieszkaniu spędzamy znaczną część doby. To w nim regenerujemy się, jemy czy śpimy, więc jakość powietrza, które wdychamy odgrywa kluczową rolę. Dlatego staramy się regularnie wietrzyć mieszkania, licząc na poprawę samopoczucia. Prawda jest taka, że nie przyniesie to oczekiwanego efektu, jeżeli nie przeprowadzimy procesu ozonowania.

Jak już wcześniej wspominaliśmy ozon usuwa wszelkie bakterie i drobnoustroje.

Doskonale reaguje ze związkami aromatycznymi, niwelując ich zapach – dlatego jest używany do deodoryzacji.

Ozon spali również formaldehydy, czyli gaz stosowany do produkcji klejów. Znajdziemy go przeważnie we wszechobecnych meblach i wykładzinach. Warto wspomnieć, że ozon usuwa również grzyby i alergeny, które mogą nas silnie uczulać.

Po procesie ozonowania polepszy nam się zdolność koncentracji, miną bóle głowy, a sen będzie znacznie bardziej spokojny. Dodatkowo towarzyszyć będzie nam przyjemny zapach porównywalny do zapachu po burzy.

Przedszkola

Ozonowanie Przedszkoli staje się być już standardem.

W tego typu placówkach oświatowych szczególnie zalecane jest regularne przeprowadzanie ozonowania. Ponieważ dzieci są wyjątkowo narażone na działanie zarodników i grzybów, wirusów w otaczającym nas powietrzu, co może doprowadzić do infekcji grzybicznych, wirusowych, które są trudne (zwłaszcza te pierwsze) do zdiagnozowania i leczenia.

Ozonowaniu podlegają wszystkie pomieszczenia. Sale, korytarze, łazienki , szatnia czy nawet kuchnia. Im częściej ozonujemy tym lepiej. W szczególności, w okresie wzmożonych zachorowań. Należy pamiętać, że placówki szkolne i przedszkolne to miejsca szczególnie narażone na zagrożenia mikrobiologiczne tzw zakażenia odwzajemne w okresie zachorowań na różyczkę, ospę, odrę , świnkę i pozostałe choroby pokrewne.

Ozonowanie jest dopuszczone przez polskie sanepidy jako zabieg dezynfekcyjny. Ozonując powietrze w pomieszczeniu ozonujemy powierzchnię przedmiotów stykających się, a więc meble, klamki, zabawki, itp.

Hotele

W Hotelach / Motelach/ Domach wypoczynkowych/ Przyczepach Campingowych/ - we wszystkich tych obiektach ozonowanie to już standard. Z usług noclegowych w wyżej wymienionych obiektach , korzysta codziennie mnóstwo osób , które mogą być nosicielami różnych chorób, nawet o tym nie wiedząc. Dzięki ozonowaniu pokoi hotelowych i pomieszczeń użytkowych pozbędą się Państwo nie tylko bakterii ale i wszystkich nieprzyjemnych zapachów, np. dymu tytoniowego, perfum, kadzidełek, potu, moczu, zapachu zwierząt, stęchlizny, itp. Właściciele Hoteli czy Pensjonatów wiedzą, iż najczęstszym kryterium wyboru przez klientów jest czystość. W związku z czym obiekt profesjonalnie zdezynfekowany będzie sporą konkurencją w branży, ponieważ użycie ozonera, jak już wspominaliśmy, pozostawia za sobą przyjemna woń, porównywalną do tej po burzy. Ozonując jedno pomieszczenie – ozonujemy wszystko co się w nim znajduje czyli firany, zasłony, chodniki, dywany, tapicerkę, ściany. Gaz wnika również w miejsca trudno dostępne, które na co dzień pomijamy. Regularne ozonowanie polecane jest również obiektom, w których nie ma możliwości otwarcia okien i przewietrzenia pomieszczenia. Około pół godziny pracy naszego urządzenia jest w stanie zdezynfekować dokładniej otoczenie, niż przy użyciu tradycyjnych metod. Ponadto zwykłe odświeżacze powietrza, maskują jedynie przykry zapach, a nie go niwelują.

Wiele pokoi wyposażonych jest w klimatyzacje lub zaawansowany system wentylacji. Regularne ozonowanie ograniczy wystąpienie zakażeń bakteryjnych, w tym szczególnie pospolitej w hotelarstwie Legionellozy – czyli bakterii występującej głownie w kanałach wentylacyjnych, klimatyzacjach, basenach, urządzeniach spa.

Lokale usługowe (np. sklepy, pasmanterie, butiki)

Klienci tych miejsc mogą przenosić na sobie bądź ubraniach mnóstwo bakterii, wirusów. Często przymierzana jest przez nas odzież, którą ktoś wcześniej również mierzył. Na półkach sięgamy po towar, z którym przez kichnięcie czy dotyk miał kontakt z dziesiątkami osób.

Ponadto, lokale wyposażone są w systemy wentylacji oraz klimatyzacji będących siedliskiem grzybów i roztoczy. Właściciele tego typu obiektów dbając o klienta, zadbają o zdrowie i samopoczucie pracowników, którzy przebywają w obiekcie. Poprawi to ich wydajność, a także nie spowoduje fali masowych zachorowań.

Zapach po przeprowadzonym ozonowaniu, zaś sprawi że klient poświęci więcej czasu na zakupy gdyż kto z nas nie lubi uczucia świeżego powietrza po burzy.

Salony urody

W salonach kosmetycznych / fryzjerskich / tatuażu – stosuje się narzędzia, z którymi kontakt ma wiele osób. Podstawą takich miejscach jest odpowiednia dezynfekcja sprzętu. Nie tylko zaś dezynfekcja powinna polegać na odpowiednim oczyszczeniu sprzętu, ale także i całej strefy użytkowej.

Dbałość o sterylność i czystość to nie tylko obowiązek ale i wizytówka dobrego salonu. Spędzając wiele czasu u tatuatora czy kosmetyczki, jesteśmy narażeni na ryzyko zakażeń, zachorowań. Ozonując pomieszczenie przynajmniej dwa razy w roku, zmniejszamy ryzyko, a także zyskujemy zaufanie i dobrą opinie.

Banki / Placówki Pocztowe itp.

Przychodząc do Banku czy Placówki pocztowej, oprócz kontaktu z ludźmi ich otoczeniem, mamy również bezpośredni kontaktu z wieloma akcesoriami niezbędnymi do załatwienia sprawy. Często oczekujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, te (klimatyzatory) jeśli nie są czyszczone regularnie, to niestety ale są siedliskiem bakterii i alergenów. Codzienna praca serwisu sprzątającego z pewnością nie będzie wystarczająca.

W miejscach tych również często występuje brak możliwości wywietrzenia pomieszczeń, co powoduje dalszą cyrkulacje bakterii w powietrzu. Ozonując pomieszczenie ozonujemy wszystko co się w nim znajduje – blaty, krzesła, art. biurowe itp. Tym samym, niwelujemy kilkukrotnie możliwość zarażenia lub złapania infekcji.

Ponadto ozonując pomieszczenia w tych placówkach, przynajmniej raz w miesiącu, przyczyniamy się do lepszej koncentracji i wydajności pracownika. „Plusem dodatnim” 😊 jest to, że u interesantów niweluje to uczucie stresu oraz podenerwowania wynikającą z wydłużonego czasu oczekiwania.

Profesjonalny sprzęt

Ozon wydzielany przez nasze urządzenia jest pozbawiony szkodliwych wielotlenków azotu, w związku z czym, nie ma potrzeby przed ozonowaniem usuwania elektroniki, kwiatów, rybek, obrazów itp. w przeciwieństwie do większości ozonatorów dostępnych na rynku, które produkcje ozonu opierają na płytkach ceramicznych. Ozonowanie takimi urządzeniami może być tańsze, ale z pewnością gorsze w skutkach. Często odbarwiają tapicerkę, niszczą kwiaty i elektronikę. Krótko mówiąc, Ozonatory oparte na technologii płytek ceramicznych przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Back to top